گروه مهندسی پِرکامز نمایندگی فروش تجهیزات بیسیم هایترا در ایران.

سیستم XPT یا شبه ترانک هایترا

سیستم XPT یا شبه ترانک هایترا

راهکار XPT هایتر

مشتریانی که در سیستم رادیویی معمولی DMR Tier 2 سرمایه گذاری کرده اند، اغلب متوجه می شوند که با رشد کسب و کار یا سازمان خود به ظرفیت بیشتری در شبکه خود نیاز دارند.
سیستم Extended Pseudo Trunking (XPT) Hytera ابزاری را برای گسترش یک شبکه بدون نیاز به بالا رفتن به یک سیستم رادیویی ترانک دار کامل DMR Tier 3 فراهم می کند. راه حل XPT که به طور انحصاری توسط Hytera توسعه یافته است، راهی برای تکرار یک شبکه ترانک شده توزیع شده، اما بدون نیاز به سرمایه گذاری در یک کنترل کننده سیستم متمرکز ارائه می دهد.

سیستم های رادیویی دو طرفه معمولی کانال های اختصاصی را به گروه های گفتگو اختصاص می دهند. سیستم های رادیویی ترانک دارای مجموعه ای از کانال ها هستند. یک کنترل کننده متمرکز به صورت پویا یک کانال ترافیک را بر روی یک کانال کنترل اختصاصی به کاربر یا گروهی از کاربران در صورت لزوم و در صورت لزوم اختصاص می دهد. با این حال، دریافت مجوز برای کانال های کنترل اختصاصی می تواند از رگولاتورها دشوار باشد.

مزیت بزرگ راه حل XPT این است که نیاز به یک کانال کنترل اختصاصی را با استفاده از یک پروتکل ترانکینگ دیجیتال توزیع شده جدید توسعه یافته توسط Hytera برطرف می کند. XPT کاربران بیشتری را با استفاده از منابع طیف موجود خود قادر به ورود به شبکه می‌کند و در نتیجه جایگزین ساده‌تر، کارآمدتر و مقرون به صرفه‌تر برای سیستم‌های کاملاً ترانک شده ارائه می‌دهد.

در سیستم Hytera XPT، تکرارکننده‌ها اطلاعات وضعیت سیستم را در هر فرکانس از طریق یک سیگنال بیکن پخش می‌کنند، که رادیوها را از منابع کانال موجود مطلع می‌کند. سپس رادیو می‌تواند برای برقراری ارتباط به یک شیار کانال در دسترس تبدیل شود.

این به کاربران مختلف در بخش‌های مختلف یا گروه‌های گفتگو اجازه می‌دهد تا به سرعت به یک شیار کانال ارتباطی بدون محدود شدن به یک شیار کانال اختصاصی دسترسی پیدا کنند، مانند عملیات معمولی DMR Tier 2.

متن روی عکس

سیستم XPT Digital Trunking به مشتریان این امکان را می دهد که یک سیستم رادیویی ترانک شده را در منابع موجود شبیه سازی کنند. تکرارکننده های اصلی ارتقا یافته، فرکانس های موجود را در چند اسلات مدیریت می کنند تا منابع موجود را به حداکثر برسانند.

یک سیستم XPT می تواند تا هشت تکرار کننده را در یک سایت پشتیبانی کند و تا 16 کانال ترافیک را فراهم کند و تا 1200 کاربر را پشتیبانی کند. هر کانال ترافیک را می توان برای انتقال صدا یا داده سفارشی کرد.

استقرار راه حل XPT همچنین به این معنی است که دیگر نیازی به انتخاب دستی کانال توسط کاربر رادیو نیست. در عوض، کانال‌های رایگان به‌طور خودکار برای درخواست‌های تماس تعیین می‌شوند و به صورت پویا مانند سیستم‌های رادیویی ترانک تخصیص داده می‌شوند. XPT در پیکربندی های تک یا چند سایتی موجود است.

مهاجرت به XPT

برای کاربران موجود Hytera DMR Tier 2، مهاجرت به XPT بسیار آسان است. مشتریان به تکرار کننده های RD985s، یک سوئیچ IP و رادیوهای Hytera DMR سازگار با XPT نیاز دارند. آنها همچنین باید مجوز خود را برای استفاده از XPT با تکرارکننده های RD985s ارتقا دهند – هیچ مجوز اضافی برای پایانه های رادیویی مورد نیاز نیست.

از آنجایی که Hytera Professionals و برخی از محصولات تجاری DMR به گونه‌ای طراحی شده‌اند که نرم‌افزار قابل ارتقاء از سطح 2 معمولی به شبه ترانکینگ توسعه‌یافته باشند، گام بعدی ارتقای سیستم عامل در تکرارکننده‌های RD985s و رادیوهای DMR موجود است. سپس تکرار کننده یا تکرار کننده ها از طریق یک شبکه IP متصل به سوئیچ IP و آنتن (ها) به یکدیگر متصل می شوند.

مجوز XPT به تکرارکننده ها وارد می شود و رادیوهای DMR برای عملیات XPT پیکربندی می شوند. از آنجایی که XPT هیچ کنترل کننده متمرکزی ندارد، نیازی به سخت افزار اضافی نیست، به سادگی تکرارکننده ها را IP پیوند دهید و آماده هستید.

اگر پایگاه کاربر یا حجم ترافیک مشتری افزایش یابد، تکرار کننده های اضافی به راحتی می توانند به شبکه IP متصل شوند تا ظرفیت بیشتر افزایش یابد.

XPT Hytera مزایای DMR Tier II را با ویژگی های سیستم های رادیویی ترانک دار ترکیب می کند. این راه حل یک راه حل ساده و مقرون به صرفه را به مشتریان ارائه می دهد که به راحتی نصب، نگهداری و اجرا می شود که ظرفیت شبکه رادیویی تلفن همراه آنها را افزایش می دهد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد راه حل XPT Hytera و سایر محصولات رادیویی DMR، می توانید به صفحه راه حل XPT بروید یا با یکی از شرکای مجاز ما تماس بگیرید تا در مورد نیازهای خود صحبت کنید.