POC
اسفند 12, 1397 آموزش / تکنولوژی های نوین بدون دیدگاه

پوشش سیگنال‌های تلفن همراه تقریبا در همه جا قابل دسترس میباشد و استفاده از تلفن همراه به طور قابل توجهی کار و زندگی مردم را تسهیل نموده است و این امکان فراهم شده تا برای کاربران تجاری رادیو های دو طرفه راهکارهای ارتباطی ساده و مناسبی فراهم شود.

Push To Talk Over Cellular یا POC در واقع یک سیستم ارتباطی مبتنی بر شبکه اپراتور‌های تلفن همراه است که به دلیل استفاده راحت و نداشتن محدودیت های ارتباطات PMR در میان کاربران بسیار محبوب گردیده، که با توجه به پوشش وسیع و امکاناتی که در اختیار کاربران قرار میدهد میتواند نیاز ارتباطی گروه‌های مختلفی از جمله : خدمات شهری، بیمارستانها، مراگز تفریحی و تجاری و حمل و نقل عمومی که حوزه عملیاتی و بحران قرار نمیگیرند را بر طرف نماید.

راه حل های POC برای اولین بار بیش از یک دهه پیش در ماه ژوئن سال 2005 توسط Open Mobile Alliance طراحی و با انتشار نخستین مجموعه از آن در بازار ظاهر شد. POC در آمریکای شمالی با استفاده از سرویس های 3G 2G بکار گرفته شد و پیشرفت کمی در اروپا داشت ولی به دلیل گسترش شبکه های تجاری 4G LTE در دو تا سه سال گذشته همه چیز تغییر کرده است. 4G در رقابت با سیستم های PMR سرعت داده ها و زمان تاخیر کمی ارائه می دهد که همین امر موجب تبدیل شدن POC به یک گزاره بسیار جذاب برای بسیاری از سازمان ها، مخصوصا کسانی که ارتباطات آنها لزوما در مواقع بحران یا ماموریت حیاتی نیست، گردید.

ارائه دهندگان پلت فرم PoC در آمریکای شمالی و اروپا ارائه کیفیت خدمات بهتر (QoS)، قابلیت اطمینان، در دسترس بودن، امنیت و پشتیبانی از برنامه های شخص ثالث نسبت به کسانی که به مشترکان تلفن همراه معمولی تلفن همراه دسترسی دارند. این پلتفرم PoC ارائه خدمات PMR سنتی است، اما بیش از 4G LTE تجاری شبکه های تلفن همراه.

مزیت بزرگ PoC این است که آن خدمات سریع PTT و خدمات تماس تلفنی گروهی موجود در سیستم PMR را فراهم می کند، اما نه در شبکه های معمول تلفن همراه. برخلاف شبکه های PMR که ظرفیت کانال محدود است، پلتفرم PoC اجازه می دهد تا هر تعداد کانال های مجازی و همچنین بسیاری از گروه های تماس به عنوان شما می خواهید ایجاد شود، از جمله توانایی ایجاد گروه های تماس پویا. خدمات فرستنده را می توان فعال کرد، از جمله موقعیت مکانی جغرافیایی در زمان واقعی، خدمات ردیابی و نظارت، همراه با سایر خدمات نوع PMR مانند ورود دیرهنگام به تماس های گروهی و خنثی کردن از راه دور و یا کشتن دستگاه ها.

دیگر برنامه های PMR معمولی نظیر نظارت و آلارم تنها کارگر می توانند همراه با ضبط کلی تماس، ورود به سیستم و پخش نیز ارائه شوند. همچنین دستگاه های POC را قادر می سازد برخی از نقش های PDA سنتی مانند مدیریت گردش کار، فروش بلیط کاری، اقلام اسکن و تأیید خدمات تحویل را انجام دهد. بعضی از سیستم عامل PoC همچنین شما را قادر می سازد تا خدمات PoC را با سیستم های موجود PMR با استفاده از دروازه ها برای ارائه یک شبکه PMR / سلولی متحد سازد. این به شما اجازه می دهد تا محدوده شبکه PMR خود را گسترش دهید و آن ها را خارج از محدوده شبکه PMR فعال کنید یا کسانی که یک ترمینال PMR برای برقراری ارتباط با کسانی که از یک دستگاه تلفن همراه PTT استفاده نمی کنند.

با این حال، PoC نمیتواند سیستم شبکه خصوصی سنتی را کاملا جایگزین کند. در موارد شدید، امکانات ارتباطی شبکه عمومی اغلب به شدت آسیب دیده است. بنابراین، سیستم شبکه خصوصی شبکه های مربوط به ادارات فرماندهی هنوز نقش غیر قابل جایگزینی در مأموریت های اضطراری یا اورژانس بازی می کند.

Hytera سری رادیویی PoC و راه حل های آن را در کنگره جهانی موبایل 2019 در بارسلونا راه اندازی خواهد کرد. این می تواند خدمات چند رسانه ای مانند صدا، متن، تصویر و ویدئو را از طریق 2G / 3G / 4G و شبکه های WiFi، و همچنین مدیریت سیستم سلسله مراتبی و اعزام انعطاف پذیر تحقق بخشید.

هیترا PoC رادیو و راه حل ها

گزینه های خود را برای ارتباطات Go-everywhere گسترش دهید

تکنولوژی PoC در سالهای اخیر به سرعت در حال توسعه است. این نه تنها پاسخگوی نیازهای کاربران برای خدمات صدای سنتی است، بلکه تصویر، متن، ویدئو و دیگر خدمات داده چندرسانه ای را نیز تسهیل می کند. استفاده از شبکه های عمومی رادیو PoC را قادر می سازد تا طیف گسترده ای از ارتباطات راه دور بدون شبکه های اضافی و یا استفاده از تکرار کننده ها را به دست آورد. از این رو، رادیو PoC را می توان در انواع مختلفی از سناریوها استفاده کرد و سرمایه گذاران اضافی را برای مشتریان ذخیره می کند. در نتیجه، رادیوهای PoC مبتنی بر 3G / 4G در سراسر جهان به طور فزاینده ای محبوب شده اند.

برای مشتریان از برخی از بخش های خاص کسب و کار که در آن قابلیت اطمینان و امنیت ارتباطات صوتی می تواند به خطر بیافتد، PoC راه حل ایده آل برای آنها است، زیرا آن را بر روی ارتباطات صوتی تمرکز می کند و دارای برنامه های کاربردی چند رسانه ای، توزیع و توابع موقعیت مکانی به عنوان مفاهیم مفید است. بدون شک، پتانسیل بازار گسترده ای برای این محصولات وجود دارد.

هیترا رادیو PoC

هیترا، یکی از پیشگامان جهانی ارائه دهنده راه حل های ارتباطی رادیویی حرفه ای موبایل (PMR)، مجموعه سری رادیویی PoC را که بر روی یک سیستم عامل با سیستم عامل گسترده و سفارشی ساخته شده است و دارای سیستم عامل های پیشرفته سخت افزاری است، ارائه می دهد. رادیو Hytera PoC در تمام سطوح، صدا، متن، تصویر، تصویری و سایر خدمات چند رسانه ای را در بیش از 2G، 3G و 4G و شبکه های عمومی Wi-Fi ارائه می دهد. علاوه بر این، آنها رابط های باز و سازگار و SDK ها را برای پشتیبانی از انطباق های شخص ثالث و راه حل های متفاوتی از backend دارند. بنابراین، رادیو Hytera PoC می تواند طیف وسیعی از نیازهای کاربران نهایی را در زمینه امنیت، تدارکات، حمل و نقل، پارک های صنعتی هوشمند، راه آهن و فرودگاه ها، بنادر، فروشگاه های بزرگ و بسیاری دیگر از صنایع عمودی را تامین کند.

در سال 2018، هیترا اولین رادیو PoC خود، PNC370 را راه اندازی کرد، و در صنعت توجه فراوانی به خود جلب کرد. PNC370 می تواند ارتباطات و همکاری شما را افزایش دهد و همچنین به شما در مدیریت سیستم های مبتنی بر نقش و قابلیت اعزام انعطاف پذیری کمک می کند.

هفته آینده در MWC بارسلونا هیترا PNC550 خود را، یک رادیو PoC هوشمند با صفحه نمایش 5 اینچی لمسی، ترکیبی از هر دو ویژگی گوشی های هوشمند 4G و رادیو PMR خواهد داشت. برای دیدن این رادیوی هوشمند جدید، به غرفه Hytera در سالن 6 (6M20) خوش آمدید.

Hytera کامل PoC راه حل

رادیو Hytera PoC می تواند در ترکیب با سیستم عامل های صوتی و تصویری یکپارچه استفاده شود. معنی Hytera دارای راه حل کامل PoC بیش از 2G، 3G، 4G و شبکه های WiFi برای مشتریان است که می توانند هر دو سخت افزار اضافی را برای ساختن شبکه های خود برای مدیریت خصوصی یا اجاره سرورهای ابری برای مدیریت انعطاف پذیر ارائه دهند. پلت فرم مدیریت ترمینال کاربر مبتنی بر وب، مدیریت خدمات مبتنی بر نقش خود را تسهیل می کند. برای مثال، نقش هایی مانند فروشنده، شرکت و کاربر دارای امتیازات تعریف شده خود هستند. پلت فرم ارسال آنلاین مبتنی بر تلفن، تماس فردی، تماس گروهی و تماس گروهی موقت امکان پذیر است، همچنین انتقال چندرسانهای (متن، تصویر، صدا) و برقراری تماس ویدیویی در زمان واقعی. علاوه بر این، می توان آن را در ترکیب با نقشه گوگل برای فعال کردن موقعیت GPS در زمان واقعی، پخش آهنگ، و DGNA مبتنی بر نقشه (پیوست شماره پویا گروه) استفاده می شود. ویژگی های کنترل از راه دور کاربر از جمله احیای، تحرک از راه دور، لغو و پیمایش کاربر نیز در دسترس هستند.

رادیو Hytera PoC سازگار با بسیاری از راه حل های PoC و نرم افزارهای سفارشی موجود در بازار
است. هایترا همچنین در حال توسعه سیستم ارتباطی چند رسانه ای P-PoC میباشد که از تکنولوژی Voice over Internet Protocol برای پشتیبانی از خدمات رادیویی مستقل استفاده می کند. برای لذت بردن از تماس فردی، تماس گروهی و خدمات رادیویی فراوان در مدت کوتاهی، کاربران فقط باید یک برنامه را در رادیو Hytera PoC نصب کنند. برای مشتریانی که مایل به استفاده از سیستم PMR موجود در باند باریک خود هستند، Hytera راه حل PoC یکپارچه نوآورانه را ارائه می دهد که بین شبکه های باند باند باند و پهنای باند متصل می شود تا اطمینان حاصل شود که یک کاربر بدون درز با صدای، کنترل تماس و خدمات اعزام.

تا کنون، راه حل های Hytera PoC در پروژه های متعدد از جمله شهرداری شنژن، اداره پشتیبانی آتش نشانی کره جنوبی و … موفقیت آمیز بوده است.