گروه مهندسی پِرکامز نمایندگی فروش تجهیزات بیسیم هایترا در ایران.

سوالات متداول

سوالات متداول

توصیه میگردد قبل از هر اقدامی در خصوص خرید تجهیزات بیسیم ابتدا در لیست زیر پاسخ سوالات ذهنی خود مطالعه و در صورتی که نیاز به مشاوره بیشتر دارید با ما در تماس باشید.

بله، شما برای خرید و استفاده از کلیه تجهیزات بیسیم نیاز به پروانه بهره‌برداری شبکه رادیویی دارید و تنها تجهیزات بیسیم کم توان (LPD) که نام و مدل آنها در سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ذکر شده نیاز به هیچگونه مجوزی جهت استفاده ندارند.

تنها مرجع صدور پروانه بهره‌برداری از شبکه رادیویی بیسیم در کشور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با آدرس وب سایت CRA.ir میباشد و هیچ مرجع و سازمانی حق صدور هیج مجوزی را ندارد.

خیر، برای فروش دستگاه‌هایی که نیاز به پروانه بهره‌برداری دارند روند اداری خاصی وجود دارد و سازمانهای نظامی به دلیل کشوری بودن پروانه رادیویی فقط میتوانند با مکاتبه با سازمان تنظیم مقررات و اخذ مجوز این سازمان نسبت به خرید جزئی اقدام نمایند.

تنها تجهیزات بیسیم کم توان (LPD) که تست‌ها و آزمون‌های استاندارد لازم جهت ورود به کشور را گذرانده و از مبادی ورودی مجاز و بصورت قانونی وارد کشور شده‌اند جهت استفاده بدون اخذ پروانه شبکه مجاز میباشند که نام و مدل آن‌ها در سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ذکر گردیده است.

– دریافت پیش‌فاکتور از فروشندگانی که دارای مجوز از سازمان تنظیم مقررات می‌باشند.

– تائید و ارسال پیش‌فاکتور به همراه تصویر واضح سه برگ اول پروانه بهره‌برداری برای فروشنده.

– درخواست مجوز تحویل و تحول تجهیزات از سازمان تنظیم مقررات توسط فروشنده.

– در صورت مثبت بودن نتیجه استعلام تسویه حساب و تحویل اصل مجوز به فروشنده.

– حضور نمایندگان خریدار، فروشنده و سازمان در جلسه مقرر و امضاء صورتجلسه تحویل و تحول.

– تنظیم طبق پروانه و تحویل تجهیزات به خریدار توسط فروشنده.

سازمانهای نظامی اکثراً بصورت متمرکز اقدام به خرید تجهیزات می‌نمایند و جدیداً با توجه به رنج فرکانسی مورد استفاده هیچ یک از شرکت‌های فعال در بخش تجاری امکان ارائه تجهیزات این سازمانها را ندارند

در واقع هر باند و فرکانسی کاربری خاص خود را دارد و با توجه به ترافیک و تداخلات موجود در فضای فرکانسی این مورد به دلخواه مشتری نمی‌باشد و فرکانس با توجه به موارد فوق توسط سازمان تنظیم مقررات مشخص میگردد و خاص هر مجموعه اختصاص داده می‌شود.

شما میتوانید جهت دریافت مشاوره و خرید تجهیزات و لوازم جانبی بیسیم به یکی از شرکت‌های دارنده پروانه ورود، خرید و فروش مراجعه یا تماس بگیرید.

سرویس MCS ویژه سازمان‌های ماموریت حساس و بحران میباشد که قطعی شبکه کم و درصد اطمینان بالایی دارد و سرویس خریداری شده مطابق استانداردهای روز جهان بروزرسانی میگردد ولی سرویس POC از درصد اطمینان کمتری برخوردار بوده و سرویس خریداری شده بروزرسانی ندارد.

برد در تجهیزات بیسیم یک مورد غیر قابل پیش بینی هست و به عوامل بسیار زیادی از جمله دید بیسیم فرستنده نسبت به بیسیم گیرنده، آب و هوا، تراکم ساختمان‌ها، نوع ساخت در منطقه، نویز محیطی، زیرساخت شبکه و غیره بستگی دارد ولی به صورت میانگین نهایت برد بصورت دستی به دستی در شهر‌ها بین 1 تا 5 کیلومتر در بهترین حالت است.

به دلیل بهره‌مندی از توان بالاتر، آنتن قوی‌تر و دکل برد بین بیسیم ثابت و دستی یا خودرویی بیشتر میشود ولی وجود ایستگاه ثابت هیچگونه تاثیری در برد بین دستی یا خودرویی ها ندارد.

تجهیزات حرفه‌ای تنها به دلیل امکانات هزینه بیشتری دارند و به واسطه زیرساختی که در شبکه ها ایجاد میگردد برد خواهند داشت، بصورت دستی به دستی خصوصا در شهر تفاوت خیلی خیلی زیادی ندارند و در حد 2 کیلومتر بیشتر هست، یادآور میشوم برد 10 یا 20 کیلومتر بصورت دستی و خصوصا در شهر فقط تبلیغات است و توان بیشتر از 5 وات استاندارد بیسیم دستی و مورد تائید هیچ مرجعه نیست و آثار مخربی برای سلامتی فرد دارد.