گروه مهندسی پِرکامز نمایندگی فروش تجهیزات بیسیم هایترا در ایران.

رادیو poc چیست؟

رادیو poc چیست؟

رادیو poc چیست 

پوشش سیگنال های شبکه عمومی در همه جا وجود دارد و استفاده از تلفن های هوشمند کار و زندگی افراد را تا حد زیادی تسهیل می کند. برای کاربران تجاری، اگر رادیوهای دو طرفه بتوانند از مزایای تلفن همراه برخوردار باشند، شبکه ای روان را در همه جا ایجاد کنند و کاربردهای متنوعی داشته باشند، یک راه ارتباطی بسیار راحت و کم هزینه را ارائه می دهند.

 

 

 

Push-to-Talk over Cellular (PoC) یک سیستم ارتباطی سیار برای فرماندهی و اعزام بر اساس شبکه ارتباطی سیار اپراتور است. به دلیل استفاده راحت و بدون محدودیت فاصله، در بین همه اقشار کاربران محبوبیت زیادی دارد. عملکرد اصلی آن ارائه خدمات مدیریت کار و فرماندهی و اعزام برای شرکت ها، موسسات و گروه ها، عمدتا برای کاربران گروهی، مانند امنیت عمومی، آتش نشانی، بیمارستان ها، مدیریت شهری، سازمان های دولتی، حمل و نقل، حمل و نقل هوایی فرودگاهی، تجمعات در مقیاس بزرگ، به دلیل پوشش گسترده و هزینه کم، می توان آن را به سرعت به صورت دسته ای برای رفع نیازهای این گروه ها برای بهبود نرخ پاسخ اضطراری و راندمان کار مستقر کرد.

 

 

راه حل های PoC برای اولین بار بیش از یک دهه پیش و پس از انتشار اولین مجموعه از مشخصات طراحی شده توسط Open Mobile Alliance (OMA) در ژوئن 2005 در بازار ظاهر شدند. پیشرفت کمی در اروپا داشته است. همه چیز در دو تا سه سال گذشته به لطف رونمایی از شبکه های تجاری 4G LTE تغییر کرده است. 4G سرعت داده و تأخیر کم را به سیستم‌های PMR رقیب ارائه می‌کند، که به تبدیل PoC به یک پیشنهاد جذاب برای بسیاری از سازمان‌ها (اگرچه به هیچ وجه همه) کمک کرده است، به‌ویژه سازمان‌هایی که ارتباطات برای آنها لزوماً تجارت یا مأموریت حیاتی نیست.

 

متن روی عکس

 

ارائه‌دهندگان پلتفرم PoC در آمریکای شمالی و اروپا ظهور کرده‌اند که کیفیت خدمات (QoS)، قابلیت اطمینان، در دسترس بودن، امنیت و پشتیبانی از برنامه‌های شخص ثالث را نسبت به مشترکین معمولی تلفن همراه ارائه می‌دهند. چیزی که این پلتفرم‌های PoC ارائه می‌دهند، خدمات سنتی از نوع PMR است، اما از طریق شبکه‌های تلفن همراه تجاری 4G LTE.

مزیت بزرگ PoC این است که خدمات سریع PTT و خدمات تماس گروهی یک به چند موجود در سیستم PMR را ارائه می دهد، اما در شبکه های معمولی تلفن همراه نه. برخلاف شبکه‌های PMR که ظرفیت کانال محدود است، پلتفرم‌های PoC اجازه می‌دهند هر تعداد کانال مجازی و هر تعداد گروه تماس ایجاد شوند، از جمله توانایی ایجاد گروه‌های تماس پویا. خدمات Dispatcher را می توان فعال کرد، از جمله مکان یابی GPS، خدمات ردیابی و نظارت، همراه با سایر خدمات نوع PMR مانند ورود دیرهنگام به تماس های گروهی و بی حس کردن یا کشتن دستگاه ها از راه دور.

امکانات

سایر برنامه‌های معمولی PMR مانند نظارت و آلارم‌های Lone Worker را می‌توان به همراه ضبط کامل تماس، ورود به سیستم و پخش ارائه کرد. همچنین دستگاه‌های POC را قادر می‌سازد تا برخی از نقش‌های سنتی PDA مانند مدیریت گردش کار، تهیه بلیط شغل، اسکن موارد و خدمات اثبات تحویل را بر عهده بگیرند. برخی از پلتفرم‌های PoC همچنین به شما امکان می‌دهند خدمات PoC را با سیستم‌های PMR موجود با استفاده از دروازه‌ها یکپارچه کنید تا یک شبکه یکپارچه PMR/سلولار را ارائه دهید. این به شما امکان می دهد برد شبکه PMR خود را گسترش دهید و کسانی که خارج از برد شبکه PMR هستند یا کسانی که ترمینال PMR ندارند را قادر می سازد تا با آنهایی که با استفاده از دستگاه تلفن همراه PTT ارتباط برقرار می کنند، ارتباط برقرار کنند.

 

با این حال، PoC نمی تواند به طور کامل جایگزین سیستم سنتی شبکه خصوصی شود. در موارد شدید، امکانات ارتباطی شبکه عمومی اغلب آسیب جدی می بیند. بنابراین، سیستم ترانکینگ شبکه خصوصی ادارات فرماندهی مربوطه همچنان نقشی بی بدیل در امداد و نجات اضطراری یا ماموریت های اضطراری ایفا می کند.