سوالات متداول

در این قسمت سوالات روزمره مشتریان مطرح شده که پاسخ را میتوانید مشاهده فرمایید.
نحوه خرید تجهیزات بیسیم (PMR)
  1. ارسال درخواست یا استعلام قیمت همراه با سه برگ اول پروانه بهره برداری شبکه
  2. دریافت پیش فاکتور و ارسال تائیدیه برای ما
  3. ارسال درخواست صورتجلسه تحویل و تحول تجهیزات برای سازمان تنظیم مقررات
  4. تائید سازمان و مشخص نمودن نام کارشناس و تاریخ تحویل و تحول تجهیزات
  5. دریافت فاکتور و تسویه حساب کامل توسط مشتری
  6. تحویل تجهیزات و امضا صورتجلسه در حضور نماینده سازمان
نحوه خرید واکی تاکی (LPD)
  • خرید واکی تاکی روال خاصی ندارد و شما میتوانید جهت اطلاع از قیمتها با بخش فروش شرکت تماس گرفته و پس از دریافت قیمت و اطلاعات لازم بصورت حضوری و یا غیر حضوری اقدام به خرید نمایید.
  • دقت داشته باشید تنها استفاده از واکی تاکی های موسوم به (LPD) که نام آنها در سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درج شده که توسط فروشندگان مجاز ارائه میگردد مجاز بوده و استفاده از تجهیزات دیگر جرم و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران دارای مجازات می باشد.
برد بیسیم ها چقدر است؟

برد تجهیزات بیسیم جز مواردی است که به مسائل مختلفی از جمله سازه ها، پوشش گیاهی، پستی و بلندی ها، آلودگی فرکانسی، دید رادیویی، زیرساخت شبکه و خیلی از موارد دیگر بستگی دارد ولی با توجه به مشاهدات و تجربه به طور میانگین تجهیزات PMR بصورت دستی به دستی در محیط شهری بین 500 تا 5000 متر و تجهیزات LPD در همین محیط بین 100 تا 1500 متر فاصله را پوشش میدهند و به هر میزان که محیط باز تر و دید رادیویی بیشتر باشد این برد افزایش می یابد.

منظور از مجوز چیست ؟

یک از الزامات خرید تجهیزات PMR داشتن مجوز یا در واقع پروانه بهره برداری شبکه میباشد که در چندین صفحه شامل محدوده جغرافیایی استفاده از تجهیزات، فرکانس، پهنای باند شبکه، اطلاعات فنی دیگر و تعداد دستگاه دستی، خودرویی، ایستگاه ثابت و تکرارکننده ای که بهره بردار مجاز به خرید آن است میباشد و تنها مرجع صدور آن سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور میباشد که کلیه سازمانها دولتی، غیره دولتی، نظامی و انتظامی جهت استفاده و ایجاد شبکه موظف به اخذ مجوز از این سازمان میباشند.

واکی تاکی های مجاز را میتوان با دستگاه های دیگر ست کرد؟

طبق ضوابط فنی بهره برداری از تجهیزات LPD  هر گونه تغییر در فرکانس، افزایش توان و اتصال آنتن هوایی یا ایستگاهی به این تجهیزات ممنوع و تخلف محسوب میشود ولی راهکاری که وجود دارد این است که در صورتی که دستگاههای دیگر شما محدوده فرکانسی 433 مگاهرتز را پوشش میدهد اقدام به تنظیم آنها در فرکانس های آزاد اعلام شده در قانون تجهیزات LPD نمایید.

چطور و از کجا مجوز شبکه بیسیم را بگیرم؟

شما میتوانید با مراجعه به سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ضمن اطلاع از شرایط اخذ مجوز، اقدام به دانلود و تکمیل فرم های مربوطه نموده و بصورت حضوری یا از طریق پست آنها را به دبیرخانه این سازمان تحویل نمائید.